سه استراتژی ورزشی برای کاهش چربی‌های شکمی

 سه استراتژی ورزشی برای کاهش چربی‌های شکمی

معمولا افراد برای کم کردن وزن خود و سوزاندن یا کاهش چربی‌های شکمی دچار چالش می‌شوند اما ورزش و تغذیه هر دو می‌توانند در این پروسه نقش اساسی داشته باشند.

کاهش چربی‌های شکمی

به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از سایت TWB، افراد می‌توانند با به کارگیری تکنیک‌های خاص ورزشی راحت‌تر وزن کم کنند. سه استراتژی ورزشی برای کم کردن وزن و سوزاندن چربی‌های شکمی عبارتند از:

1. ورزش‌هایی که دوست دارید انجام دهید:
مهم‌ترین چیز این است که ورزش را ساده آغاز کنیم. به جای این که تلاش زیادی برای یافتن ورزش‌هایی که بر کاهش وزن تاثیر دارند، کنید به راحتی با ورزش هایی که دوست دارید فعالیت خود را آغاز کنید. این ورزش می‌تواند تنیس، کوهنوردی یا پیاده روی در محل زندگی باشد.

2. وزنه بزنید:
زمانی صرف انجام ورزش‌های استقامتی کنید. لازم نیست که این کار را مدت زیادی انجام دهید. وزنه زدن باعث افزایش حجم عضلات می‌شود و در کنار آن باعث می‌شود که سوخت و ساز بدن افزایش یابد و کالری بیشتری سوزانده شود.

3. شدت ورزش را مرتبا تغییر دهید:
شدت و سرعت ورزش را مرتبا تغییر دهید. این کار باعث می‌شود که بدن به ورزش عادت نکند و سوخت و ساز بالا برود. با این کارها و ایجاد تغییراتی در رژیم غذایی می‌توان چربی‌های شکمی را بسوزانید. مصرف غذاهای سرخ شده و شیرینی را کاهش دهید. برای کم کردن وزن باید میزان کالری دریافتی شما کمتر از کالری که می سوزانید باشید. اگر کالری زیادی دریافت می کنید باید بیشتر ورزش کنید یا اینکه کالری دریافتی را کمتر کنید.

مهدی حسنی

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.