سنگنوردان ایرانی شانس المپیکی شدن دارند؟

 سنگنوردان ایرانی شانس المپیکی شدن دارند؟

رییس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی می‌گوید که کسب سهمیه المپیک برای سنگنوردان ایرانی بسیار سخت خواهد بود.

سنگنوردان ایرانی شانس المپیکی شدن دارند؟

رضا زارعی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد حضور سنگنوردان در المپیک 2020، گفت‌: به گونه‌ای که برای المپیک پیش‌بینی شده ساختار مسابقات به صورت ترکیبی است و اورال نخواهد بود. البته هنوز نحوه برگزاری از سوی فدراسیون جهانی صعودهای ورزشی و IOC به تایید نهایی نرسیده است تا ورزشکاران بدانند از چه طریق و بر اساس چه موادی کسب سهمیه صورت خواهد گرفت.

زارعی در مورد حضور علیپور در المپیک 2020 نیز، خاطر نشان کرد: حضورش را بعید می دانم، علیپور در تک ماده سرعت پیش می رود و احتمالا اولویت با ورزشکارانی است که در هر سه ماده موفق باشند و امتیاز را از سه ماده به دست بیاورند. البته اگر بر اساس رنکینگ، کسب سهمیه انجام شود ممکن است علیپور نیز بتواند سهمیه ورودی را کسب کند، اما هنوز هیچ چیز مشخص نیست و نمی‌توان اظهار نظر دقیقی داشت.

رییس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی در ادامه‌، گفت‌: المپیک میدان سختی است. این دوره هم اولین حضور سنگنوردی در این رقابت‌ها است و قطعا ظرفیت حضور ورزشکاران کم خواهد بود و فقط 40 ورزشکار زن و مرد در این دوره حاضر خواهند شد. ظرفیت سنگنوردان در المپیک یک ششم رقابت های ورلد گیمز خواهد بود. در ورلدگیمز سهمیه زیاد بود و علیپور هم توانست کسب سهمیه کند و در نهایت هم به روی سکو برود.

او خاطر نشان کرد: کسب سهمیه المپیک برای ما بسیار دشوار است و روی سکو رفتن نیز بعید به نظر می‌رسد.

رییس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی در پایان در مورد بیست و پنجمین دوره رقابت‌های آسیایی سنگنوردی که به میزبانی ایران برگزار خواهد شد، گفت‌: در حال‌ حاضر بالغ بر 100 ورزشکار از هشت کشور مختلف آسیایی ثبت‌نام کرده‌اند. مهلت ثبت‌نام تا هفته‌ آینده است و ممکن است باز هم سنگنوردانی ثبت‌نام کنند، اما تاکنون حدود 150 سنگورد (ایرانی و خارجی) از 9 کشور آسیایی ثبت نام کرده‌اند و تقریبا پایه مسابقات بسته شده است. این رقابت‌ها در شهریور ماه و در سه ماده بولدر، سرعت و لید و اورال برگزار خواهد شد.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.