اردوی انتخابی تیم ملی سنگ‌ نوردی بانوان در همدان برگزار شد

 اردوی انتخابی تیم ملی سنگ‌ نوردی بانوان در همدان برگزار شد

رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان‌همدان گفت: اولین مرحله اردوهای انتخابی تیم ملی سنگ‌ نوردی بانوان جمهوری اسلامی ایران در سالن سنگ‌ نوردی همدان برگزار شد.

اردوی انتخابی تیم ملی سنگ‌ نوردی بانوان در همدان

علیرضا گوهری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برگزاری اولین مرحله اردوهای انتخابی تیم ملی سنگ‌ نوردی بانوان در همدان اظهار داشت: اردوهای بخش بانوان از ۱۳ تا ۱۴ تیرماه و اردوهای بخش آقایان از ۱۵ تا۱۶ تیرماه در مجموعه سنگ‌ نوردی مرحوم فرهاد میرزاجانی همدان برگزار شد.

وی افزود: ۲۳ سنگ‌ نورد در بخش بانوان و ۲۸ سنگ‌نورد در بخش آقایان از استان های تهران، زنجان، فارس، خراسان شمالی، همدان، مرکزی، سیستان و بلوچستان، کرمان، اصفهان، چهارمحال بختیاری در این دوره از اردوها شرکت کردند.

رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان‌همدان با بیان اینکه تمام تلاش خود را برای بهترین میزبانی داشته‌ایم، گفت: سنگ‌ نوردان توانمندی که بهترین امتیازات را کسب کنند برای شرکت در مسابقات آسیایی بزرگسالان ۲۰۱۷ تهران انتخاب خواهند شد.

گوهری عنوان کرد: مسابقات آسیایی بزرگسالان ۲۰۱۷ تهران از ۱۸ تا ۲۴ شهریور با حضور کشورهای آسیایی در مجتمع مگاپارس برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به پیشینه سنگ‌ نوردان همدانی بیان کرد: در گذشته سالنی در مجموعه استادیوم قدس همدان وجود داشت که سنگ‌ نوردان در این سالن فعالیت می‌کردند که درنهایت پس از ساخت مجموعه سنگ‌ نوردی فرهاد، به این مجموعه انتقال داده شد.

رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان‌همدان عنوان کرد: طی ۳۰ سال گذشته حاصل تلاش‌های سنگ‌ نوردان همدانی مقام‌های متعددی بوده که در کشور به دست آورده‌اند.

گوهری با اشاره به زیرساخت خوب همدان در رشته سنگ‌ نوردی گفت: در حال حاضر مجموعه سنگ‌ نوردی فرهاد همدان در کل کشور بی‌نظیر است و چنین مجموعه‌ای که در دل آن خوابگاه، سالن آموزشی، سالن بدن‌سازی، جایگاه تماشاگران و بسیاری از امکانات روز دنیا تعریف‌شده باشد، در کشور وجود ندارد.

وی یادآور شد: تمامی حجم‌ها و دیواره‌ها ازجمله دیواره بولدرینگ، سرعت، سرطناب، دیواره‌های تمرینی و دیواره‌های متحرک برای کودکان که یک مجموعه سنگ‌ نوردی استاندارد در دنیا باید به آن مجهز باشد در این سالن وجود دارد و سالن فرهاد در همدان در نوع خود بی‌نظیراست.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.