انتخاب کلاه کاسک کوهنوردی مناسب

 انتخاب کلاه کاسک کوهنوردی مناسب

کلاه های ایمنی یا همان کلاه کاسک های کوهنوردی از مهمترین و شاید آسیب پذیرترین بخش بدن یعنی سر محافظت می کنند. نکات زیر که نوشته دن میدلتون می باشد شامل ۱۰ نکته مهم و اساسی درباره نوع و زمان گذاشتن کلاه ایمنی می باشد با ایچکاد همراه باشید.

کلاه کاسک کوهنوردی

این نکات شامل موارد زیر می باشد:
۱- بهترین کلاه کاسک اونی هستش که درست اندازه سر بوده و روی سر درست قرار بگیره و همچنین راحت باشه. اما امن ترین کلاه کاسک کلاهی ست که روی سرتان باشد نه توی کوله تان.

۲- همیشه بند ها رو درست ببندید و مطمئن شوید که کلاه کاسک را به درستی روی سر گذاشته اید تا حداکثر محافظت از سر شما را به عمل آورد.

۳- به طور کلی کلاه هایی که از جنس فوم هستند بهترین انتخاب برای صخره نوردی هستند. کاسک هایی با پوسته سخت به همراه چهارچوب کلاف داخلی برای زمستان و کوهنورد بسیار مناسب هستند و کاسک های ترکیبی (هیبریدی) با پوسته سخت و فوم برای همه مناسب بوده و چند کاره محسوب می شوند.

۴- در کاسک های فومی هر چه فوم کشیده تر و عمیقتر باشد به همان اندازه محافظت بیشتر خواهد بود. برخی از این کاسک های فومی محافظت برابری را در اطراف و فرق سر ایجاد می کنند.

۵- کاسک های با پوسته سخت و کلاف داخلی محافظت بسیار کمی را در اطراف سر ایجاد می کنند ولی در برابر ضربات وارده به فرق سر بسیار مقاوم تر هستند.

۶- زدن برخی برچسب ها یا حتی نوشتن سطح کلاه کاسک ها می تونه باعث ضعیف شدن و صدمه دیدن کلاه کاسک و البته باطل شدن گارانتی آن بشه.

۷- کلاه های کاسک فومی وقتی روی سر نباشند به طور خاصی آسیب پذیر هستند و بدین خاطر استفاده و جابجایی های بی احتیاطانه میتونه باعث شکستن شدن یا آسیب دیدن آن بشه. بنابرین بسیار مواظب باشید تا بر روی آن فشار وارد نیاورده یا روی آن ننشینید.

۸- بعد از هر ضربه جدی که به کلاه کاسک تان وارد می شود آن را دور بیاندازید. همه آسیب ها قابل مشاهده نیستند.

۹- به طور منظم کلاه خود را به خاطر هر گونه صدمه احتمالی وارد بر پوسته،‌فوم یا کلاف داخلی یا بند های آن چک کنید. و اگر صدمه ای وارد شده است یکی تازش رو بگیرید. مسلما یک کاسک جدید خیلی ارزان تر از عمل جراحی مغز و اعصاب و درد و رنج ناشی از صدمه دیدن است.

۱۰- کلاه کاسک خود را بر روی سر بگذارید ولی یادتان باشد با گذاشتن کلاه کاسک آسیب ناپذیر نخواهید شد. بدانید که کلاه کاسک فقط یک تفاوت بین ضربات کوچک و متوسط ایجاد می کند.

مهدی حسنی

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.