پایگاه امداد و نجات کوهستان در رینه آمل افتتاح شد

 پایگاه امداد و نجات کوهستان در رینه آمل افتتاح شد

پایگاه امداد و نجات کوهستان شهر رینه لاریجان آمل با حضور مسئولان شهرستان افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد منفرد عصر شنبه در آیین افتتاح پایگاه امداد و نجات پایگاه کوهستان شهر رینه لاریجان با اشاره به اینکه بار دیگر در خطه همیشه قهرمان لاریجان شاهد افتخاری دیگر هستیم، ادامه داد:مرکزی را افتتاح می‌کنیم که متعلق به سازمان هلال‌احمر مازندران است.

فرماندار ویژه آمل

فرماندار ویژه آمل بابیان اینکه لاریجان نزدیک‌ترین منطقه مرز مازندران و تهران است، گفت: لاریجان با یک هزار و ۸۰۰ کیلومترمربع گسترده وسیعی در شهرستان دارد که در سطح مازندران بی‌نظیر است.

معاون استاندار مازندران با اشاره به اینکه بی‌نظیرترین بام ایران در این منطقه است، افزود: قله دماوند زیباترین قله بالای ۵ هزار متر است.

فرماندار ویژه آمل بابیان اینکه رودخانه هراز جزو پنج رودخانه بزرگ کشور است، ادامه داد:منطقه لاریجان با توجه به وجود قله زیبای دماوند علاوه بر تهدیدها، فرصت است، قله‌ای که برای کوهنوردی انتخاب می‌کنند.

منفرد با اشاره به اینکه در فصل زمستان جاده هراز مخاطرات خاصی مانند سقوط بهمن دارد، سالانه ۲۰ میلیون تردد مسافر در این جاده داریم.

فرماندار ویژه آمل بابیان اینکه مشکل کوهنوردی تا به الان حل نشد، افزود: بیشترین کمک امداد و نجات را در قله دماوند داریم که جان بشماری از هم‌وطنان را این عزیزان را نجات می‌دهند.

منفرد اظهار داشت: ساختار مناسبی تشکیل شود و تجهیزات مناسبی در اختیار امداد کوهستان قرار دهیم و باید آمبولانسی با تمام امکانات مانند سی‌سی‌یو با توجه به بعد مسافت برای ارائه خدمات مناسب در اختیار امداد و نجات قرار گیرد.

مهدی حسنی

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.