ماسک محافظ صورت برای ارتفاعات بلند و هوای سرد

 ماسک محافظ صورت برای ارتفاعات بلند و هوای سرد

ماسک محافظ صورت در کوهنوردی
استفاده از این ماسک در واقع مهم ترین موضوع در طی مراحل اولیه هم هوایی برای کوهنوردی در ارتفاعات بلند است.

ماسک محافظ صورت برای ارتفاعات بلند و هوای سرد

این ماسک به طور کارآمدی هوای تنفس شده را بدون ایجاد هیچ محدودیتی برای هوای ورودی یا خروجی ، گرم و مرطوب می سازد.کوه نوردان بلند اهمیت وسایل خوب را می دانند. آماده شدن برای بدترین شرایط به آنها کمک می کند در هنگام مواجه با دشوارترین شرایط جهان ، وضعیت های مرگبار و مسیرهای خطرناک موفق شوند. این ماسک بهترین محافظ صورت و مجاری تنفسی برای کوه نوردان است. این ماسک در تهدید آمیزترین شرایط آب و هوایی جهان عمل می کند و سر، گردن، صورت را حفظ می کند و در عین حال مجرای هوا و ریه ها را در برابر سخت ترین شرایط طبیعت محافظت می کند.ماجراجویان با خطرات زیادی برای ریه ها و مجرای هوای شان نظیر آسم ناشی از هوای سرد ، ادم ریوی و سرفه های وحشتناک ارتفاع بلند موسوم به سرفه خومبو مواجه می شوند.

ماسک Cold Avenger توسط یک پزشک طراحی، و به طور گسترده توسط نظامیان ایالات متحده و کانادا همراه با کوهنوردان اد ویستورس ( کوه نورد آمریکایی) و دکتر اریک میر امتحان شد. چون ۵۰% ورزشکاران و کوه نوردان در هوای سرد دچار کاهش عملکرد ریه می شوند محافظت از درون به بیرون مهم است.طراحی ساده این ماسک با ایجاد محیط کوچکی از هوای گرم در اطراف دهان از آسیب حاد هوای سرد به ریه ها و مجرای هوا جلوگیری می کند. این تهویه کننده یک پوشاننده دهان و بینی از جنس پلی اورتان بهداشتی مقاوم به میکرب است که هوای سرد دم را با هوای گرم باز دم برای دستیابی به تعادلی پویا از گرما و رطوبت با هم مخلوط می کند.چون مبتلایان به سرفه خومبو در ارتفاعات بلند تحت تاثیر درجات حرارت زیر صفر و هوای خشک قرار می گیرند، صعود و خوابیدن با Cold Avenger سرفه را تسکین می دهد. این ماسک هوای دم را بدون هیچ نوع قطعه برقی، مکانیکی یا متحرک تا ۱۵ درجه سانتیگراد گرم می کند.دکتر اریک میر کوه نورد، پزشک از تاثیر گذاران اولیه بر این ماسک و امدادگر برجسته در فاجعه ۲۰۰۸ K2 ، به طور ساده می گوید:” فکر می کنم یک ماسک باید بخشی از نسخه ( صعود) باشد چون فقط حمله به قله نیست که خطر آفرین است بلکه تماس بلند مدت در طی هم هوایی هم خطرناک می باشد.

” دکتر میر چندین ماسک را امتحان و آزمایش کرد و در نهایت Cold Avenger را انتخاب کرد. ” در مراحل ابتدایی طراحی ، مشکلاتی را با شیشه های مه گرفته داشتیم ، اما اکنون ماسک همراه با یک قطعه بینی از جنس فوم قابل تنظیم که از شکل های صورت فرد مراقبت می کند عرضه می شود.”دکتر جان سولیوان ، مخترع این ماسک ، آن را در حین تلاش برای یافتن محافظت مناسب صورت و ریه برای خودش در زمان اسکی کردن در مونتانا ابداع کرد. او بالاخره در سال ۲۰۰۷ این ماسک را نهایی کرد. دکتر سولیوان گفت :” این محصول فناوری بسیار بیشتری را در مقایسه با ماسک صورت معمولی در خود دارد. ما زمان زیادی را صرف تحقیق و توسعه کردیم تا ماجراجویان را از شرایط آب و هوایی نامناسب مصون نگاه داریم. از ابداع آن احساس خوبی دارم.”مدل ColdAvenger® Expedition Balaclava با قیمت $۷۹٫۹۵ طرفداران زیادی را در بین کوه نوردان دارد. این ماسک طوری طراحی شده است تا در زیر کلاه و عینک قرار گیرد. مه نمی گیرد و رطوبت را از صورت دور می کند. تهویه کننده هوا به دو طرف می چسبد و جهت راحتی کاملا قابل جداکردن است. و دارای لوله آب خوری ، هدست و یا میکروفون است.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.