نجات ۹ کوهنورد گرفتار در برف تفتان

 نجات ۹ کوهنورد گرفتار در برف تفتان

مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: ۹ کوهنوردی که در محدوده کوه تفتان در برف گرفتار شده بودند توسط نیروهای امدادی سازمان هلال احمر نجات پیدا کردند.

رضا اربابی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: در پی فعالیت سامانه جدید بارشی در استان سیستان و بلوچستان در حال حاضر ارتباط تلفنی شهرستان ایرانشهر قطع شده است.

نجات ۹ کوهنورد گرفتار در برف تفتان

وی افزود: همچنین از صبح امروز تاکنون ۹ نفر که در محدوده کوه تفتان در برف گرفتار شده بودند توسط نیروهای امدادی سازمان هلال احمر نجات پیدا کردند.

وی گفت: صبح امروز به نیروهای امدادی هلال احمر شهرستان خاش اعلام شد که چند شهروند این شهرستان در برف تفتان گرفتار شده اند که بلافاصله ۲ تیم امدادی و عملیاتی هلال احمر به منطقه اعزام شدند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان تصریح کرد: از این ۹ نفر ۷ نفر آنها جزو یک گروه کوهنوردی بودند که به منطقه کوهستانی تفتان عزیمت کرده بودند که باتلاش نیروهای امدادی همگی به سلامت نجات پیدا کردند.

وی افزود: همچنین دو نفر از افراد بومی منطقه نیز که صبح امروز در برف گرفتار شده بودند نیز پس از یک ساعت جستجو به سلامت نجات پیدا کردند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تماس های تلفنی با شهرستان ایرانشهر قطع است، افزود: خوشبختانه نیروهای امدادی در آمادگی کامل به سر می برند و امیدواریم با توجه به کاهش میزان بارش ها شاهد اتفاق دیگری در استان نباشیم.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.