طرح «۵ گره تا المپیک» در رشته سنگ‌ نوردی همدان اجرا خواهد شد

 طرح «۵ گره تا المپیک» در رشته سنگ‌ نوردی همدان اجرا خواهد شد

رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان‌همدان گفت: طرح استعدادیابی و آموزشی رشته سنگ‌ نوردی با عنوان«۵ گره تا المپیک» در همدان اجرا می‌شود.
سنگ نوردی

علیرضا گوهری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به طرح بزرگ استعدادیابی سنگ‌نوردی همدان اظهار داشت: طرح «۵ گره تا المپیک» الهام گرفته از ۵ حلقه المپیک است و با این عنوان طرح بزرگ استعدادیابی و آموزشی را در همدان اجرا می کنیم.

رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان‌همدان بابیان اینکه اقدامات و برنامه‌ریزی‌های این طرح را اجرا کرده‌ایم، گفت: اولین هدف شناسایی نخبه‌ها برای المپیک ۲۰۲۰ توکیو است و با حضور در مدارس و آموزشگاه به دنبال جذب نوجوانان و مستعدین این رشته هستیم.

گوهری خاطرنشان کرد: کار اجرایی این طرح از بهار ۹۶ در همدان آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به امکانات سنگ‌نوردی همدان نیز بیان کرد: همدان از معدود استان‌های دارای سالن سنگ‌نوردی مجهز با امکانات رفاهی است.

رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان‌همدان عنوان کرد: ارتفاع سالن سنگ‌نوردی زنده‌یاد فرهاد میرزاجانی حدود ۲۴ متر است که با فضایی یکپارچه قابلیت برگزاری تمام مسابقات سنگ‌نوردی را دارا است.

گوهری با اشاره به مربیان توانمند سنگ‌نوردی استان‌همدان گفت: همدان از مربیان توانمندی برخوردار بوده که با برنامه‌ریزی مربیان و برگزاری کارگروه صعودهای ورزشی در سال‌های آینده شاهد درخشش بیشتر سنگ‌نوردان استان خواهیم بود.

مهدی حسنی

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.