مالزی پیداشدن اجساد دو کوهنوردش در دماوند را تکذیب کرد

 مالزی پیداشدن اجساد دو کوهنوردش در دماوند را تکذیب کرد

به گزارش ایرنا، خبرگزاری رسمی مالزی (برناما) روز دوشنبه به نقل از ‘رزایمی محمدسعید’ رهبر گروه کوهنوردی مالزی که به همراه کوهنوردان در ایران به سر می برد، پیداشدن اجساد دو کوهنورد این کشور در دماوند را شایعاتی بی اساس خواند و آن را رد کرد.

کوهنوردان مالزیایی

وی در بیانیه ای تصریح کرد: من می خواهم به شدت چنین شایعاتی را تکذیب کنم. من همه را به آرامش دعوت می کنم.
‘روزایمی’ گفت که تیم جستجو و نجات به تلاش خود برای یافتن دو مالزیایی ادامه خواهد داد.
اما برخی رسانه های ایران روز یکشنبه و دوشنبه به نقل از ‘جمشید نیکزاد’ رئیس جمعیت هلال احمر آمل از کشف جسد دو کوهنورد مالزیایی در دره بخار دماوند خبر دادند.
البته ‘رضا زارعی’ رئیس فدراسیون کوهنوردی روز یکشنبه با بیان اینکه اگر اجساد دو کوهنورد مالزیایی که در دماوند ناپدید شده اند، ظرف دو روز آینده پیدا نشود، ادامه جستجو به بهار و تابستان سال آینده موکول خواهد شد، گفت که دیگر امیدی به زنده بودن این کوهنوردان نیست.
رهبر گروه کوهنوردی مالزی پیش از این نیز اعلام کرده بود که گروه کوهنوردی این کشور شامل 8 نفر بود که صعود خود را در هوای خوب از ساعت چهار و 20 دقیقه صبح دوشنبه گذشته از کمپ شماره سه آغاز کردند و تنها دو نفر موفق به رسیدن به نوک قله شدند.
به گفته وی، از 6 نفر دیگر خواسته شده بود به دلیل محدودیت زمانی بین ساعت 12 تا 14 از ارتفاع 5 هزار و 200 متری کوه دماوند به پایین بازگردند. با این حال، ‘سید ردزوان سید سلیم شاتری’ 50 ساله و ‘راملی عبدالمجید’ 44 ساله به رغم توصیه مبنی بر محدودیت زمانی برای رسیدن به قله با تیم ترکیه همراه شدند.
دو کوهنور مالزیایی پس از ادامه صعود موفق به بازگشت نشده و ناپدید شدند.
رئیس جمعیت هلال احمر آمل گفته است تیم کوهنوردان مالزیایی 12 نفر بودند که 8 نفر موفق به صعود شدند و دو نفر به دلیل شرایط جسمی نتوانستند صعود کنند و دو نفر دیگر که مفقود شدند جسدشان پس از سه روز جستجو در دره بخار پیدا شد.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.