10 زیپ لاین هیجان انگیز در جهان

 10 زیپ لاین هیجان انگیز در جهان

زیپ لاین ها بعنوان ورزشی هیجانی و ماجراجویانه به یکی از مقاصد توریستی برای مسافران و گردشگران شجاع در سرتاسر دنیا تبدیل شده است.
این تفریح هیجان انگیز و نفس گیر نیاز به هیچ تجربه خاصی نداشته و شرکت های مسافرتی سعی می کنند تا با پیشنهاد زیپ لاین های مرتفع تر و طولانی تر از رقبای خودشان سبقت بگیرند و مسافران بیشتری را جذب کنند.
اگر شما در جستجوی آدرنالین هستید در ادامه این مطلب با معرفی 10 زیپ لاین برتر سرتاسر جهان با ایچکاد همراه باشید. البته نگران نباشید در میان این زیپ لاین ها، گزینه های ملایم و کم خطرتری هم برای اولین تجربه وجود دارد.

1. Pronutro Zip 2000 ، Sun City یا شهر خورشید، آفریقای جنوبی

1باید عنوان کرد که این خط طولانی ترین زیپ لاین جهان است و طول این خط هیجان انگیز نزدیک به دو کیلومتر می باشد و شما می توانید در بیش ترین حالت، سرعتی معادل 136 کیلومتر بر ساعت را در این زیپ لاین تجربه کنید.
برای اینکه تجربه خود را هیجان انگیزتر کنید بهتر است پاهای خود را هم به خط قلاب کنید تا همچون یک سوپرمن از بالا به پایین حرکت کنید.
در ارتفاع بیش از 275 متر از سطح زمین، انتظار می رود ضربان قلب شما به بیشترین میزان خود در کل عمر زندگیتان برسد.

 

2. AdrenaLUNA ، سنت لوسیا

2-1

سنت لوسیا یک کشور جزیره‌ای کوچک در دریای کارائیب و در آستانه اقیانوس اطلس است و زیپ لاین آن یکی از تنها مکان هایی است که شما می توانید در شب هم از آن استفاده کنید البته آن هم فقط چند بار در ماه و تنها زمانی که قرص ماه کامل است.

AdrenaLUNA این اجازه را به بازدید کنندگان می دهد تا به کشف شبانه جنگل های انبوه و پرباران در زیر نور ماه بپردازند. شما می توانید انتخاب کنید به آرامی مسیر را طی کنید و یا اینکه با سرعت به زمین برسید.
هر چند آنچه که این زیپ لاین را منحصر بفرد کرده قابلیت استفاده آن در شب است. اما در نور روز هم مسیر جنگلی این زیپ لاین بسیار جذاب و دیدنی است.

 

3. Icy strait Point ، آلاسکا

3این زیپ لاین با ارائه شش خط یک مایلی جداگانه ادعا می کند که بزرگترین در جهان است و ممکن است واقعا هم اینگونه باشد.
در این خطوط شش سوار به طور همزمان می توانند از ارتفاع 396 متری در مدتی بیش از 90 ثانیه به زمین برسند. میانگین سرعت در این زیپ لاین 65 کیلومتر بر ساعت است اما در بیش ترین حالت سرعت شما به 82 کیلومتر در ساعت هم می رسد.

3-1

برای رسیدن به این زیپ لاین باید به همراه تور گردشگری سوار بر اتوبوس 45 دقیقه سفر کنید تا پس از طی مسافت 13 کیلومتری به بالای کوه برسید. البته چشم اندازهای بی نظیری همچون درختان ناهموار، قله کوه ها و منظره اقیانوس باعث می شود تا شما سرتاسر مسیر از این سفر کوتاه هم لذت ببرید.

 

4. Gravity Canyon، نیوزلند

4در این زیپ لاین که ملقب به پرواز فاکس (Fly Fox) است خط سواران می توانند در مسیری بطول 1097 متر به سرعتی معادل 160 کیلومتر بر ساعت برسند.

4-1

زیپرها از میان دره ای بر بلندای بستر رودخانه ای که به نظر میرسد عمق آن نزدیک به 183 متر باشد، عبور خواهند کرد. این دوره، گذر از زیر پل و بالارفتن به سمت یک صخره است. این یک مسیر یک طرفه نیست، بلکه شما در طول مسیر چند بار به جلو و عقب می روید تا زمانیکه در وسط متوقف شوید، سپس افراد تعلیم دیده ای شما را به عقب هدایت می کنند، در نتیجه شما می توانید به خط باز گردید تا تماماً آن را دوباره انجام دهید.

 

5. Kaanapali Zip & Dip Ultimate Tour ، مانوئی، هاوایی

5

این زیپ لاین نه خطه یکی از خطوط ماجراجویانه ای است که به زیپ لاین سواران اجازه می دهد به داخل یک استخر طبیعی کوهستانی فرود بیایند. شما می توانید با دوستان خود رقابت کنید در حالی در مقابل شما چشم اندازی از اقیانوس آرام تا کوه های غرب مانوئی قرار گرفته است.

5-1

به عنوان برترین تور زیپ لاین در هاوایی، سواران باید خود را برای دیدن یک دوره لذت بخش در زندگی آماده کنند. یک استخر آب خنک و یا تنی به آب زدن بعد از یک روز زیپینگ، هیچ ضرری ندارد.

 

6. Dragon’s Breath Flight Line ، لابادیی، هائیتی

6ممکن است فقط یک دقیقه طول بکشد و 100 دلار هزینه داشته باشد، اما هرگز نمی توانید زیپ لاین سورانی را که با سرعت و شتاب پایین می آیند ببینید و دچار هیجان و تپش قلب نشوید. زیپ لاین سواران در این خط از ارتفاع 153 متری شروع می کنند و در مسیری بیش از 790 متر بر فراز آسمان آبی درخشان حرکت می کنند. آن ها در حدود 80 کیلومتر در ساعت سرعت می زنند اما جذابیت اصلی حرکت به سمت پایین کوه از بالای اقیانوس است و این هیجان محض است که باعث می شود مردم بخواهند این زیپ لاین را بارها و بارها تجربه کنند.

6-1

به علاوه ، رسیدن به سکوی پرتاب این زیپ لاین در بالای کوه و در چشم اندازی بی نظیر خود کاملاً یک تجربه است. این زیپ لاین طولانی ترین خط بر فراز آب است و یکی از چیزهایی است که نباید آن را از دست داد. همچنین یکی از بهترین زیپ لاین هاست و از گزینه های محبوب برای سیر و گردش در این محدوده است.

 

7. Screaming Eagle Tours، بانینگ، گرجستان

7فریاد عقاب، رسما طولانی ترین و بزرگ ترین تور سایبان زیپ لاین است که توسط رکوردهای جهانی گینس تایید شده است. هرگز آن را از دست ندهید چرا که می توانید اتفاقی در شهر تاریخی ممنوع گرجستان باشید. شرکت های گردشگری زیپ لاین هایی با سطوح متفاوتی از هیجان را به خانواده ها، افراد نترس و بی پروا و هر شخصی با هر علاقه ای پیشنهاد می دهند. بسته نهایی آنها بیش از 60 زیپ لاین مختلف را شامل می شود که Screaming Eagle یا فریاد عقاب حتماً یکی از گزینه های پیشنهادی آنهاست. خط سواران می توانند با سرعتی معادل 130 کیلومتر در ساعت حرکت کنند و تمام طول روز در اینجا از هیجان آدرنالین ترشح کنند.

 

8. Flight of the Gibbons، بانکوک، تایلند

8-1توسط زیپ لاین Flight of the Gibbons، با سر به وسط جنگل Thai برای انجام کارهای پر از هیجان بروید. طول این مسیر 3 کیلومتر است و 24 ایستگاه ، 2 پل حلق آویز و دو فرود را ارائه می دهد. چشم انداز آن نقطه اصلی محبوبیت این تور است چون شما در بین درختانی زیپ را انجام می دهید که به نظر میرسد برای عصر دایناسورها باشند.

8

اگر شما یک ماجراجوی به شدت پرهیجان هستید ممکن است این بهترین گزینه برای شما نباشد، چون این خط بلندترین و سریع ترین در جهان نیست. اگرچه به نظر میرسد با سواری در میان درختان سرسبز و منظم مسیر این زیپ لاین از این محیط عجیب و غریب لذت خواهید برد.

 

9. Sky Trek in Arenal، کاستاریکا

9Costa Rica boasts از بهترین زیپ لاین ها در جهان است و برعکس زیپ لاین قبلی این یکی به شدت هیجان انگیز است. گردشگران این تور را با سوار شدن به یک واگن سرباز شروع می کنند و به سمت بلندترین مکانی که چشم انداز و منظره عالی آن منتظر شماست، حرکت می کنند. این نقطه دست یابی به زیپ لاین ماجراجویی شماست.

9-1

خطوط زیپ لاین ها بین دره هایی عمیق با درختان بلند کشیده شده و حتی اگر باران ببارد، حرکت در میان مه با سرعت زیاد می تواند به مراتب جالب تر و هیجان انگیزتر باشد. 7 زیپ لاین تا فتح مقصد وجود دارد. طولانی ترین آنها 760 متر است. زیپ لاین سواران یک دید عالی از آتش فشان Arenal و زمین های پیرامون آن خواهند داشت که حرکت در آن نفس را در سینه حبس می کند و پر از هیجان است.

 

10. Toro La Bestia, Orocovis، پورتوریکو

10در هوا پرواز کن، چه استایل سنتی داشته باشی، چه سوپرمن باشی، در میان کوه های سرسبز پورتوریکو پرواز کن. این زیپ لاین 8 ایستگاه دارد و به شما اجازه می دهد تا با دوستان مسافر خود مسابقه دهید. یک خط 1.446 کیلومتری که نام مستعار آن “وحش” است و در این خط شما برای پایین آمدن به یک استایل سوپرمن نیاز خواهید داشت. وزش باد در طول مسیر بر صورت و بدن شما شلاق می زند و در عوض به سواران کمک می کند در میان کوه ها با سرعت 130 کیلومتر در ساعت پرواز کنند.

2 Comments

  • خیلیم عالی ممنون از ایچکاد

  • عالی بود بزرگترین زیپ لاین ایران در مشگین شهر نزدیک پل معلق این شهر زیبای توریستی بر فراز دره خیاو چایی با ارتفاع 150 متر از سطح زمین و به طول 750 متر هم خیلی دیدنی و زیباست

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.