آبشار جنگلک

 آبشار جنگلک

img12071988 آبشار جنگلک در ۷ کیلومتری شرق شهرستان دماوند و در دره گروبار قرار دارد که وجود درختان بید و رودخانه ای پرآب، آب و هوای مطبوع و دلپذیری را به این منطقه زیبا داده است. دسترسی به آبشار از طریق شرق شهرستان دماوند و تنگ گروبار امکان پذیر می باشد.

158

در دره گروبار درختان کهنسال ارس و گردو با قدمت چندین صدساله وجود دارد که قطر هر کدام از آنها به ۱۴ متر هم می رسد. در این منطقه قدیمی سنگ آسیاب و قبرهای متعدد و بازار وجود داشته و در قدیم محل داد و ستد اهالی بوده که از نظر میراث فرهنگی بسیار حائز اهمیت است.

53160

این دره در غرب دریاچه تار واقع است و ادامه این دره به دریاچه تار منتهی می گردد. توجه داشته باشید در این دره دره های فرعی زیادی وجود دارد که عموما جهتی شمالی دارند. آبشار جنگلک در دره اصلی به سمت دریاچه تار در دیواره شمالی دره گروبار واقع است.

161

در دره گروبار 2 آبشار دیگر با نام های آبشار آینه رود فرح افزا و آبشار گروبار نیز جاری هستند که در بخش آبشارهای ایران سایت کویرها و بیابان های ایران به آنها اشاره شده است. دسترسی به آبشار از مسیر موسوم به جنگلک از رودخانه های پرآب می گذرد و نیاز به 3 ساعت راهپیمایی از شهرستان دماوند است.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.