کوهنورد شهرضایی با امداد هوایی از مرگ نجات یافت

 کوهنورد شهرضایی با امداد هوایی از مرگ نجات یافت

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرضا گفت: جوان کوهنوردی که بر اثر سقوط از کوه سفید شهرضا دچار آسیب شده بود، با تلاش عوامل امدادی شهرستان و استان نجات یافت.

نجات جان کوهنورد شهر رضایی

حجت الله تنهایی اظهار کرد: به دنبال سقوط یک نفر کوهنورد از “کوه سفید” شهرضا در ساعت 9 صبح روز جمعه 21 آبان، 2 دستگاه آمبولانس اورژانس 115 شهرضا به همراه عوامل امداد و نجات هلال احمر و آتشنشانی و اعضای تیم کوهنوردی شهرستان در محل حادثه حضور یافتند.

وی ادامه داد: عوامل امداد و نجات به علت صعب العبور بودن منطقه، پس از 40 دقیقه به بالای کوه رسیدند.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرضا گفت: بعد از آنکه مصدوم این حادثه 400 متر از بالای کوه به نقاط پایین تر انتقال پیدا کرد به علت وجود دره‌های عمیق و وجود شکستگی در ناحیه ستون فقرات و پای مصدوم، ادامه مسیر انتقال او برای تیم امدادی غیر ممکن شد که با هماهنگی امداد هوایی اورژانس 115 استان، یک فروند بالگرد برای انتقال مصدوم به محل اعزام شد.

تنهایی افزود: با وجود شرایط بسیار نامساعد برای استقرار بالگرد، با تلاش تیم امداد و نجات، مصدوم به بالگرد منتقل و در ساعت 11:30 از آنجا به بیمارستان الزهرای اصفهان اعزام شد.

وی با بیان اینکه این عملیات امداد و نجات پس از 3 ساعت و 10 دقیقه به اتمام رسید، تصریح کرد: این مصدوم که جوانی 25 ساله بود در ساعت 12:5 ظهر همان روز به کادر درمانی بیمارستان الزهرا تحویل داده شد.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.