رییس فدراسیون کوهنوردی: صعودهای همگانی در برنامه‌هایمان است

 رییس فدراسیون کوهنوردی: صعودهای همگانی در برنامه‌هایمان است

رییس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی از برگزاری همایش صعود سراسری به قله شیرکوه یزد در ایام الله دهه فجر امسال خبر داد.

صعودهای گروهی کوهنوردی

به گزارش ایسنا – “رضا زارعی” در مجمع سالیانه هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان یزد گفت: یکی از اهداف فدراسیون در راستای توسعه کوهنوردی برگزاری صعودهای همگانی و سراسری با رویکرد حفظ محیط کوهستان در استان‌های مختلف کشور است که در سال‌های اخیر صعودهای سراسری زمستانی در استان‌هایی نظیر کرمان، همدان و سیستان و بلوچستان برگزار کردیم.

وی افزود: در سالجاری صعود سراسری در ایام الله دهه مبارک فجر به مناسبت گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در یزد برگزار می‌شود و کوهنوردان سراسر کشور به قله چهار هزار و 75 متری شیرکوه صعود خواهند کرد.

رییس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی اظهار کرد: یزد از نظر پتانسیل طبیعی شرایط خیلی خوبی دارد و در بحث نیروی انسانی هم این رشته مورد توجه علاقمندان زیادی است و عملکرد بهتر و برنامه‌ریزی جامع هیات‌های استانی و شهرستانی را می‌طلبد تا بتوانند از این ظرفیت موجود در راستای توسعه و گسترش این رشته ورزشی تلاش کنند.

زارعی با اشاره به این که رشته کوهنوردی در المپیک آینده حضور دارد، عنوان کرد: با توجه به اینکه کوهنوردی به رشته‌های المپیکی اضافه شده است، پس باید در راستای رشد و توسعه آن تلاش کنیم تا نماینده‌ای شایسته برای این رقابت‌های مهم معرفی کنیم.

وی بیان کرد: کوهنوردی از اثرگذارترین پدیده‌های مبارزه با آسیب‌های اجتماعی است و نقش بسزایی در رشد نسل جوان دارد.

رییس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی در پایان خاطرنشان کرد: مهمترین مسائلی که بایستی مورد توجه قرار گیرد، فرهنگ سازی و آموزش محیط زیست در بین اقشار مختلف جامعه برای بهبود آن است و کوهنوردان به عنوان یکی از گروه‌های تاثیرگذار در جامعه می‌توانند در راه حفظ و اعتلای فرهنگ محیط زیستی فعالیت کنند.

مهدی حسنی

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.