کوهنوردی در همدان تا اطلاع ثانوی ممنوع شد!

 کوهنوردی در همدان تا اطلاع ثانوی ممنوع شد!

معاون نظارت و پایش اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان همدان با بیان اینکه از اوایل صبح دیروز تا ساعات اولیه صبح امروز میزان غلظت گرد و غبار در سطح شهر در نوسان بوده است، گفت: در حال حاضر هوای شهرستان همدان در حالت هشدار است.

رضا دانش‌ پژوه در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه غلظت گرد و غبار در همدان به 165 میلی گرم بر مترمکعب رسیده است، خاطرنشان کرد: طی اوایل صبح روز گذشته به علت وزش باد شدید در این استان، غلطت گردوغبار از مرز 684 میلیگرم بر مترمکعب نیز گذشت و هوای همدان را در وضعیت بحرانی قرار داد.

وی با اشاره به اینکه وزش باد علت بروز آلودگی در سطح شهر بوده است، افزود: وزش باد موجب پراکنده کردن ذرات گردوغبار در سطح شهر شده بنابراین عمده‌ترین علت بروز آلودگی‌ها منشأ داخلی داشته است.

دانش‌ پژوه توصیه کرد: ورزش‌های کوهنوردی، پیاده‌روی و هر گونه ورزشی که نیاز به حضور در خارج از مکان مسقف داشته باشد، بهتر است در این روزها انجام نشود.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی‌که وزش باد ادامه داشته باشد میزان غلظت گرد و غبار در نوسان خواهد بود.

به گزارش ایسنا، شاخص کیفیت هوای سالم 150 میکروگرم بر مترمکعب است و در صورتی‌که غلظت هوا بین 150 تا 250 قرار گیرد، در شرایط هشدار، 250 تا 350 شرایط اضطرار و بیش از 350 میکروگرم بر مترمعکب شرایط بحرانی آلودگی هوا محسوب می‌شود.

مهدی حسنی

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.