ارتفاعات شاهوار آخرین صعود کوهنورد 68 ساله تهرانی

 ارتفاعات شاهوار آخرین صعود کوهنورد 68 ساله تهرانی

با تلاش نیروهای امدادی، هلال احمر، تیپ ۱۵۸نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی و اورژانس هوایی شاهرود، جنازه کوهنورد ۶۸ساله مفقود شده در ارتفاعات شاهوار پیدا شد.

به گزارش خبرنگار مهر، نیروهای هلال احمر، اورژانس، ارتش و امداد شهرستان شاهرود ظهر سه شنبه در پی سه روز تلاش برای یافتن کوهنورد ۶۸ساله تهرانی که روز جمعه در ارتفاعات شاهوار از روستای نگارمن شهرستان شاهرود راه خود را گم کرده بود، او را پیدا کرده و جنازه وی را به شاهرود انتقال دادند.

جسد کوهنورد مفقود شده در ارتفاعات شاهوار

یک منبع آگاه در این مورد به خبرنگار مهر، گفت: جنازه این فرد در ارتفاعات شاهوار در حالی پیدا شد که بر روی زمین افتاده بود و از روی شیوه قرار گیری دست و بدن می توان تشخیص داد که حداقل یک‌روز از مرگ وی می گذرد.

وی درباره عملیات یافتن این کوهنورد نیز بیان داشت: روز جمعه هفتم آبانماه جاری گزارشی مبنی بر مفقود شدن یک کوهنورد اهل تهران در مسیر روستای نگارمن شاهرود تا ارتفاعات شاهوار به ندای امداد استان سمنان ارائه شد که با قریب به یقین شدن احتمال مفقود شدن وی، تلاش برای یافتنش آغاز شد.

این منبع آگاه می افزاید: دو نگرانی عمده برای یافتن این کوهنورد، سن بالای وی و امکان وجود عارضه قلبی، عروقی و … در او و همچنین هیپوترمی یا سرمازدگی بود که متاسفانه هر دو عامل به جان باختن این کوهنورد منجر شد.

وی افزود: تلاش‌ها برای یافتن جنازه وی در نهایت همزمان با ظهر روز سه شنبه یازدهم آبانماه در ارتفاعات شاهوار شمال شاهرود نتیجه داد و با یافتن جنازه وی، مراحل جستجو و تفتیش متوقف شد.

جنازه این فرد پس از بررسی در پزشکی قانونی و علت مرگ، در اختیار خانواده‌اش قرار خواهد گرفت.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.