کوهنوردان کرمانی می توانند به جایگاه گذشته خود برگردند

 کوهنوردان کرمانی می توانند به جایگاه گذشته خود برگردند

رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی با اشاره به موفقیت های تیم کوهنوردی کرمان در گذشته گفت: اگر کوهنوردان کرمانی حمایت و پشتیبانی شوند به دلیل پتانسیلی که دارند می توانند به جایگاه گذشته خود برگردند.
کوهنوردان کرمانی می توانند به جایگاه گذشته خود برگردندبه گزارش ایرنا، رضا زارعی روز شنبه در مجمع عمومی و اجلاس هیات رئیسه کمیسیون جوانان اتحادیه کوهنوردی در اتاق بازرگانی کرمان افزود: این استان به دلیل وجود ورزشکاران و 2 اثر طبیعی دارای شهرت جهانی است.
وی اظهار کرد: کویر شهداد یکی از گرمترین نقاط کره زمین با دمای بیش از 70 درجه سانتیگراد است و کوه های کرمان جزو قلل مرتفع ایران و جهان محسوب می شوند.

رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی عنوان کرد: در سال 2017 همزمان با هفتادمین سال تاسیس این فدراسیون میزبان مجمع عمومی فدراسیون جهانی کوهنوردی در کشورمان خواهیم بود.
زارعی با بیان اینکه استان های مورد نظر به منظور میزبانی مسابقات بین المللی صخره نوردی باید از نظر امکانات و تجهیزات تضمین شوند گفت: کرمان به تازگی و به صورت شفاهی تقاضای میزبانی کرده اما برای میزبانی باید همه چیز مکتوب مطرح شود و کرمان به تنهایی نمی تواند بار این میزبانی را به دوش بکشد.

وی با اشاره به میزبانی های گذشته کشور چین و کره در مسابقات بین المللی صخره نوردی گفت: در این راستا نیازمند زیرساخت بسیار قوی هستیم و نمی توانیم امکانات ضعیفی ارائه کنیم.
رئیس کمیسیون جوانان اتحادیه کوهنوردی نیز ضمن اشاره به پیشرفت کوهنوردان و یخ نوردان ایرانی اظهار کرد: ایران کوهنوردان قوی و معروفی دارد که توانسته اند قله های بالای هشت هزار متر را بدون تجهیزات فتح کنند.
اسرافیل آشورلی آذربایجانی اضافه کرد: کنوانسیون جوانان اتحادیه کوهنوردی در ایران و کرمان برگزار می شود و شانس دیدن بناهای تاریخی این کشور وجود دارد.

در ادامه مجمع عمومی و اجلاس هیات رئیسه کمیسیون جوانان اتحادیه کوهنوردی با حضور اعضای خود از آلمان، اسپانیا، ایران و آذربایجان برای انتخاب رئیس و نایب رئیس جدید این کمیسیون با نامزدهایی از ایران و انگلستان جلسه تشکیل داد.
میزبانی برگزاری پنج کمپ جوانان در کشورهای ایتالیا، فرانسه، گرجستان، ایران و آمریکا که قبلا تصویب شده بود نیز در این جلسه بررسی می شود.

همچنین برنامه صعود به یکی از قلل استان کرمان نیز برای اعضای هیات رئیسه این کمیسیون در نظر گرفته شده تا ضمن بازدید از منطقه مورد نظر، بتوانند میزبانی رقابت های جهانی را دریافت کرد.
این نشست با حضور رئیس و معاون فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی، رئیس شورای شهر کرمان، سرپرست اداره ورزش و جوانان استان کرمان، هیات رئیسه کمیسیون جوانان اتحادیه کوهنوردی از ایران، آلمان، آذربایجان، اسپانیا و انگلیس، پیشکسوتان ورزشی و جمعی از مسئولین در اتاق بازرگانی کرمان در حال برگزاری است.

مهدی حسنی

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.