همایش روز “غار پاک” در طولانی‌ترین غار نمکی جهان

 همایش روز “غار پاک” در طولانی‌ترین غار نمکی جهان

‌رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی قشم از برگزاری دومین همایش روز “غار پاک” در غارهای نمکدان قشم خبر داد و گفت: این همایش با هدف شناسایی و توسعه ظرفیت‌های طبیعی غار نمکدان به‌عنوان طولانی‌ترین غار نمکی جهان با طول شش هزار و 400 متر برگزار شد.

برگزاری دومین همایش روز "غار پاک" در طولانی‌ترین غارنمکی جهان

‌محمد سعید موسایی باغستانی اظهار کرد: تا پایان سال نیز برگزاری کارگاه و همایش‌های تخصصی مشابه ویژه غار نمکدان به همت هیئت کوهنوردی قشم و اداره کل گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم در دست اقدام است.

وی با بیان اینکه پنج گردشگر آلمانی همایش روز غار پاک شرکت کرده‌اند، افزود: کشورمان از این ظرفیت و فرصت طبیعی منحصربه‌فرد جهت برگزاری و اجرای تورهایی ویژه غارنوردی به‌ویژه در صنعت جذب گردشگران خارجی بهره ببرد.

مسئول برگزاری دومین همایش روز غار پاک خاطرنشان کرد: کارگاه این همایش توسط ‌وحید مصدری دبیر کارگروه غارنوردی فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی کشور و ‌مسعود مورموگویی مسئول آموزش هیئت کوهنوردی قشم انجام شد.

به گزارش ایسنا، دومین همایش روز “غار پاک” در غار نمکدان قشم همچون همایش سال گذشته به‌عنوان بزرگ‌ترین همایش روز “غار پاک” در سطح کشور معرفی شد.

غار نمکدان و مجموعه غارهای نهفته در گنبد نمکی آن در 90 کیلومتری جنوب غربی شهر قشم و به ارتفاع 237 متر از سطح دریا از عجایب هفتگانه خلیج‌فارس و تنها غار کشور است که عکس‌های آن در تقویم سال 2016 اتحادیه غارشناسی اروپا در سطح جهان منتشر شده است.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.