برگزاری دوره مربیگری حرفه‌ای کوهنوردی در سبلان اردبیل

 برگزاری دوره مربیگری حرفه‌ای کوهنوردی در سبلان اردبیل

رئیس فدراسیون کوهنوردی ایران گفت: دوره مربیگری حرفه‌ای کوهنوردی با حضور مربیان مطرح دنیا در یخچال‌های سبلان اردبیل برگزار می‌شود.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل؛ رضا زارعی در حاشیه مراسم اختتامیه کمپ جوانان رشته کوهنوردی در مشگین‌شهر اظهار داشت: یکی از اولویت‌های اساسی کوهنوردی تربیت مربیان حرفه‌ای و کارآمد است و در این زمینه با رایزنی‌های انجام شده دوره مربیگری حرفه‌ای کوهنوردی با حضور مربیان مطرح دنیا در یخچال‌های سبلان اردبیل برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه فدراسیون کوهنوردی تمهیدات لازم را برای برگزاری دوره مربی‌گری کوهنوردی در شهریورماه در شهرستان مشگین‌شهر انجام داده است٬ افزود: استان اردبیل به دلیل داشتن قله سبلان در اولویت بسیار مناسبی برای برگزاری دوره‌های مربی‌گری کوهنوردی است که امیدواریم بتوانیم از این ظرفیت‌ها به نحو احسن استفاده کنیم.
رئیس فدراسیون کوهنوردی ایران گفت: با رایزنی‌های انجام شده بین فدراسیون کوهنوردی و کشورهای مختلف قرار است کمپ کوهنوردی دنیا به میزبانی ایران برگزار شود که در این زمینه دو کوه ایران پیشنهاد شده است تا بعد از بررسی‌های لازم میزبانی مسابقات کمپ‌های کوهنوردی دنیا به یکی از استان‌های اردبیل واگذار شود.
زارعی تصریح کرد: کمپ جوانان کوهنوردی دنیا سه سال است که به میزبانی کشور ایران برگزار می شود و امسال نیز این کمپ در شهرستان مشگین‌شهر باشکوه و منظم برگزار شود که کوهنوردان مطرحی از کشورهای انگلستان، ایسلند، آذربایجان، هندوستان و آفریقا حضور داشتند.

مهدی حسنی

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.