نوجوانان سنگنورد در تهران اردو می زنند

 نوجوانان سنگنورد در تهران اردو می زنند

تیم ملی سنگنوردی نوجوانان وجوانان کشورمان از 9 شهریور در سالن پیام اردو می زند.
اقبال افلاکی میر تیم های ملی فدراسیون کوهنوردی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان افزود: سومین دوره ی اردوی انتخابی تیم ملی سنگنوردی (جهت مسابقات آسیایی که مهر ماه 95 به میزبانی کشورمان است)با حضور 60 ورزشکار از 9 شهریور در سالن پیام مخابرات پایتخت برگزار خواهد شد.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه به خاطر میزبانی این رقابتها محدویت حضور شرکت کننده نداریم اما نمی خواهیم سیاهی  لشکر شرکت به میدان بفرستیم ،هدفمان کسب مدالهای رنگارنگ و درخشان است و اینکه جایگاه مناسبی را به دست آوریم.

افلاکی در ادامه گفت: برای حضور در مسابقات آسیایی تهران تا کنون  کشورهای قزاقستان، کره جنوبی، اندونزی و ژاپن اعلام آمادگی کردند و تیم های خارجی تا 25 شهریور فرصت ثبت نام دارند به نظرم 8-7 کشور در این رقابتها شرکت کنند شاید هم بیشتر ازاین تعداد شود.

اعزام تیم منتخب سنگنوردی کشورمان به مسابقات جهانی فرانسه
وی در این خصوص گفت: بنابر اعلام کارگروه تیمهای ملی اردوی تیم ملی سنگنوردی ایران اعزامی به مسابقات قهرمانی جهان از تاریخ 4 شنبه 10 شهریور لغایت جمعه 12 شهریور در محل باشگاه فرهنگی ورزشی پیام برگزار خواهد گردید. در این اردو نفرات زیر حضور خواهند یافت: رضا علیپور رشته سرعت /  علی برات زاده رشته بولدر / بهنام خلجی معلولین / حسن میرزاحسینی معلولین. لازم به ذکر است ترکیب نهایی تیم ملی اعزامی به رقابتهای سنگنوردی قهرمانی جهان که از تاریخ 24 تا 28 شهریور در شهر پاریس فرانسه برگزار خواهد شد پس از اخذ مجوزهای لازم از وزارت ورزش و جوانان اعلام خواهد گردید.
افلاکی تاکید کرد: در گذشته نیز سنگنوردان جانباز ایران در مسابقات جهانی حضور داشتند و مدال هم کسب کردند که می توان به بهنام خلجی اشاره کرد سنگنوردی که مدال جهانی دارد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: آرزوی ما در مسابقات جهانی ایستادن سنگنوردان کشورمان بر روی سکو است و خوشبختانه قهرمانان این ورزش در عرصه های بین المللی نشان دادند که از چه پتانسیل و قدرتی برخوردارند.

مهدی حسنی

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.