رکورد صعود به قله دماوند شکسته شد

 رکورد صعود به قله دماوند شکسته شد

سرپرست تیم کوهنوردی ولایت گفت: تیم کوهنوردی ولایت شهرستان خوی با صعود به قله دماوند در کم‌ترین زمان رکورد صعود به این قله را شکست.

صعود تیم کوهنوردی ولایت شهرستان خوی به قله دماوند
یدالله چاووشقلی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تیم کوهنوردی ولایت شهرستان خوی متشکل از پنج نفر، در مدت هفت ساعت اقدام به صعود قله کوه دماوند کردند و در این صعود یک رکورد در حوزه فتح بام ایران توسط تیم کوهنوردی ولایت جابه‌جا شد.

وی افزود: به‌هرحال قله دماوند با حدود شش هزار متر ارتفاع، بلندترین قله ایران و یکی از قله‌های معروف منطقه و جهان است و کسانی هم که می‌خواهند در این صعود شرکت کنند باید از آمادگی‌های قبلی برخوردار باشند، در همین راستا نیز این تیم کوهوردی از ماه‌ها قبل با صعود به قله‌های با ارتفاع کم همچون اشترانکوه، دنا، سبلان آمادگی لازم را کسب کرده و شرایط سخت را تجربه کردند.

چاووشقلی تصریح کرد: اعضای پنج نفره این تیم کوهنوردی تلاش‌های بسیاری را برای فتح قله دماوند انجام دادند و گاهی نیز دچار مشکلات جسمی سطحی می‌شدند ولی با همکاری سایر اعضای تیم این مشکلات رفع می‌شد و عزمی که در تمامی اعضا وجود داشت اراده آن‌ها را برای شکست رکود چند برابر می‌کرد و با تمام مشکلات به‌وجود آماده مبارزه می‌کردند.

وی بیان کرد: تیم کوهنوردی ولایت با شعار اللهم کن الولیک الفرج رکورد صعود به بام ایران را در کم‌ترین زمان شکست و بعد از فتح قله پرچم سرافراز جمهوری اسلامی ایران را به اهتزاز درآورد.

احمد اسمعیل لو، جانشین انتظامی خوی، تیم کوهنوردی ولایت را در صعود به بام ایران همراهی می‌کردند.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.