فاتحان قلل «البروس روسیه» و «کازبک گرجستان» تجلیل شدند

 فاتحان قلل «البروس روسیه» و «کازبک گرجستان» تجلیل شدند

مراسم تجلیل از فاتحان قلل البروس روسیه و کازبک گرجستان طی مراسمی در اداره کل ورزش و جوانان قم برگزار شد.

فاتحان قلل «البروس روسیه» و «کازبک گرجستان» تجلیل شدند

به گزارش خبرنگار مهر، کوهنوردان قمی که در سفری برون مرزی قلل کازبک گرجستان و البروس روسیه را فتح کرده بودند طی مراسم ویژه‌ای با حضور روح الله رمضانی معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان قم در این اداره کل مورد تقدیر قرار گرفتند.

در این مراسم که چهارشنبه شب در سالن کنفرانس اداره کل ورزش و جوانان قم برگزار شد تیم ۹ نفره کوهنوردان قمی شامل مهدی مصطفی لو، علی شریفیان مهر، کاظم شمس اللهی، محمد علی واعظ، امیر احمد جمال، میلاد کریمی، حمید کریمی، نرگس میر قائمی و زهره حق بین به قله کازبک در کشور گرجستان صعود کردند تجلیل شدند.

مهدی مصطفی لو و علی شریفیان مهر نیز ۲ کوهنورد قمی بودند که پس از صعود به کازبک راهی روسیه شدند و قله البروس روسیه را که بام اروپا شهرت دارد، پنج هزار و ۶۴۲ متر ارتفاع داشته و جزء ۷ قله سخت دنیا محسوب می‌شود فتح کردند.

در این مراسم مصطفی لو که مسئولیت ریاست هیئت کوهنوردی استان قم را بر عهده دارد در سخنانی به بیان خاطرات خود از سفر به روسیه و صعود به البروس سخن گفت و از گروه‌های کوهنوردی قم به دلیل عدم استقبال از اعضای خود که در تیم فاتح کازبک حضور داشتند گلایه کرد.

علی شریفیان مهر نیز با ارائه توضیحات تکمیلی درباره صعود به کازبک و البروس ابراز امیدواری کرد صعود به این ۲ قله برون مرزی زمینه ساز آغاز برنامه‌های بیشتر برای صعود به قلل مرتفع خارجی باشد.

وی با بیان این مطلب که بخشی از برنامه صعود برون مرزی کوهنوردان قمی در حوزه فرهنگی بوده از مسئولان فدراسیون کوهنوردی به دلیل همکاری در فراهم سازی زودهنگام زمینه سفر کوهنوردان قم به گرجستان و روسیه قدردانی کرد.

مهدی حسنی

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.