همدان پایلوت برگزاری رویدادهای ملی رشته سنگنوردی و کوهنوردی

 همدان پایلوت برگزاری رویدادهای ملی رشته سنگنوردی و کوهنوردی

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان گفت: استان همدان پایلوت برگزاری رویدادهای ملی و بین المللی رشته سنگنوردی و کوهنوردی به شمار می رود.

به گزارش خبرنگار مهر، رسول منعم ظهر دوشنبه در مجمع انتخاباتی هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی همدان با بیان اینکه سنگنوردی و کوهنوردی همدان در چهار سال اخیر رشد مناسبی داشته است، گفت: این استان یکی از پایلوت های مهم در برگزاری رویدادهای ملی و بین المللی در این دو رشته ورزشی به شمار می رود.

وی افزود: هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی همدان از فعال ترین و موفقترین هیئت های استان همدان محسوب می شود که با داشتن پتانسیل و برنامه ریزی مناسب افتخارات بزرگی را در عرصه ملی و بین المللی رقم زده است.

وی با اشاره به برخورداری هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی همدان از امکانات مناسب گفت: همدان از معدود استان های دارای سالن سنگنوردی مجهز با امکانات رفاهی است که توانست سال ۹۱ به خوبی میزبان مسابقات آسیایی باشد.

2087545منعم بیان کرد: استان همدان در رشته کوهنوردی افتخارات ارزنده ای کسب کرده و ورزش کوهنوردی از جایگاه مطلوبی در سطح کشور برخوردار است.

وی افزود: همدان با داشتن قله های مرتفع در رشته کوهنوردی سابقه و پیشینه تاریخی دارد و زنده یاد «محمود اجل» که در علمی تر شدن رشته کوهنوردی کشور تلاش ارزنده ای انجام داد، از نام آوران استان همدان است.

وی اضافه کرد: پیشکسوتانی نظیر «اولنج» و «چشمه قصابانی» نخستین فاتحان اورست ایرانی از همدان بودند و کوهنوردان بزرگ و پرافتخاری را از این استان در ویترین نام آوران ورزش کشور داریم.

مدیر کل ورزش و جوانان استان همدنا عنوان کرد: هم اکنون با ساخت اقامتگاه های کوهنوردی در دامنه های قله الوند و همچنین قله یخچال شرایط خوبی برای صعودهای سراسری مهیا شده است و نگاه فدراسیون به همدان به عنوان پایگاه صعودهای کشوری مثبت است.

منعم با بیان افتخارات کسب شده توسط ورزشکاران استان همدان در سال جدید گفت: ۵ ورزشکار همدانی به همراه یک مربی و یک داور توانستند سهمیه حضور در المپیک ریو حضور را کسب کنند

مدیر کل ورزش و جوانان استان در پایان از مهدی کرمی رئیس اسبق هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی تقدیر کرد.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.