ورود ورزش سنگنوردی به المپیک توجه به این رشته را دوچندان می کند

 ورود ورزش سنگنوردی به المپیک توجه به این رشته را دوچندان می کند

رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی گفت: ورود ورزش سنگنوردی به المپیک توجه به این رشته را دوچندان می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا زارعی ظهر دوشنبه در مجمع انتخابی هیئت کوهنوردی استان همدان با ابراز تاسف از حادثه علم کوه و فوت کوهنورد همدانی گفت: فدراسیون برای درمان مصدومان این حادثه تمام تلاش خود را به کار خواهد بست.

وی اعتماد حداکثری مجمع را پشتیبان خوبی برای رئیس هیئت کوهنوردی همدان دانست و افزود: هیئت کوهنوردی همدان در برگزاری اردوهای تیم های ملی و مسابقات فدراسیون نهایت همکاری را داشته و همدان یکی از هیئت های فعال کشور محسوب می شود

زارعی با بیان اینکه طی یک و نیم سال اخیر هیئت همدان با داشتن حدود ٢١٠٠ بیمه شده حدود ١٥٠٠ حکم کلاس را از فدراسیون درخواست کرده است، گفت: توجه به مبحث آموزش و توسعه بسترهای زیرساختی و تشکیلاتی هیئت موجب شده رتبه هیئت استان به جایگاه پنجم کشور ارتقا یابد.

رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی در ادامه استان همدان را از استانهای موفق در دهه اخیر در زمینه ورزش کوهنوردی و سنگنوردی و صعودهای ورزشی دانست و افزود: خوشبختانه به دلیل وجود مدیریت توانمند و کارآمد و وجود پتانسیل خوب ورزشکاران شاهد توسعه روزافزون این ورزش در استان هستیم.

فدراسیون کوهنوردی برنامه های خود را آموزش محور می‌داند
رضا زارعی با تاکید براین اینکه فدراسیون کوهنوردی برنامه های خود را آموزش محور می‌داند، افزود: فدراسیون کوهنوردی تلاش خود را به سمت آموزش همگانی و استعدادیابی سوق داده است.

وی حضور ورزشکاران ایرانی در مسابقات جهانی و آسیایی سنگوردی و برگزاری مسابقات قهرمانی کشور در زمینه سنگنوردی را از برنامه های مهم فدراسیون طی امسال عنوان کرد ادامه داد: فدراسیون به صورت مشخص اقدام به تیم دارای نمی کند ولی اردوهای آموزشی هیمالایا نوردی برای نوجوانان و امید برگزار می شود و همچنین از تیم هایی که در قالب گروه ها و هیئت ها اقدام به صعودهای برون مرزی کنند حمایت می کنیم.

زارعی ادامه داد: توجه به موضوع هیمالیا نوردی، همگانی کردن کوهنوردی و اجرای طرح استعدادیابی و جذب و آموزش رده سنی پایه از مواردی است که باید مورد توجه مسئولان هیئت های استانی و شهرستانی قرار گیرد.

وی در زمینه کوهنوردی کشور نیز گفت: خوشبختانه با مربی گری جلال چشمه قصابانی اردوها و صعودهای خوبی در یک سال اخیر انجام شده و در حال حاضر ٣ نفر از کوهنوردان استان همدان در تیم ملی حضور دارند.

 

ورزش سنگنوردیبرگزاری مسابقات سنگنوردی نوجوانان و جوانان آسیا به میزبانی تهران
رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی از برگزاری مسابقات سنگنوردی نوجوانان و جوانان آسیا به میزبانی تهران خبر داد و افزود: این مسابقات مهر ماه امسال برگزار می شود و تاکنون ٥ کشور در این مسابقات ثبت نام کرده اند و این رقابت ها ظرفیت خوبی برای معرفی قهرمانان جدید سنگنوردی خواهد بود.

وی به حضور رشته سنگنوردی در المپیک ۲۰۲۰ اشاره کرد و افزود: باید با تلاش و کوشش شبانه روزی حضوری موفق در المپیک ۲۰۲۰ داشته باشیم تا شایستگی های خود را به کمیته المپیک و وزارت ورزش اثبات کنیم ضمن آنکه ورود سنگنوردی به المپیک توجه به این رشته ورزشی را در کشور بیشتر می کنند

زارعی ادامه داد: سنگنوردی در بازیهای آسیایی۲۰۱۸ و ٢٠٢٢ حاضر خواهد بود که این برای ورزشکاران سنگنورد استان همدان و کشور خبر خوبی است

وی از تصویب و ابلاغ آیین نامه جدید باشگاهها و گروه ها در آینده داد و گفت: این آیین نامه سنگین نبوده و در ٦ سطح کوهنوردی، دره نوردی، غارنوردی، سنگنوردی، یخ نوردید و کوهنوردی با اسکی برای فدراسیون پیش بینی شده است

گفتنی است در پایان این مجمع و پس از شمارش آرا علیرضا گوهری با کسب ١٣ رای از مجموع ١٥ رای به عنوان رئیس جدید هیئت کوهنوردی استان همدان انتخاب شد.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.