گلایه سنگنوردان ایرانی از استاندارد نبودن گیره ها در مسابقات چین

 گلایه سنگنوردان ایرانی از استاندارد نبودن گیره ها در مسابقات چین

اسماعیل زاده: گیره های مسابقات چین استاندارد نبود/ حریفان پیشرفته و هوشمندانه عمل کردند
ملی پوش سنگنوردی کشورمان گفت: متاسفانه گیره های استفاده شده در رقابت های دویون استاندارد نبود حتی نسبت به این موضوع اعتراض کردیم.
فرناز اسماعیل زاده ملی پوش سنگنوردی کشورمان در گفتگو با خبرنگار گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان افزود: در مسابقات سنگنوردی قهرمانی آسیا به میزبانی چین گیره های استفاده شده استاندارد نبود و حتی به این مسئله اعتراض کردیم.

فرناز اسماعیل زادهوی تصریح کرد: در این رقابتها تیم سه نفره سرعت بانوان کشورمان  در  در دویون موفق به کسب مدال برنز تیمی شد البته حریفان حاضر در چین پیشرفته وهوشمندانه عمل کردند و سطح مسابقات بالا بود.

وی در پایان خاطر نشان کرد:سال 96 میزبان رقابتهای آسیایی هستیم از هم اکنون باید تمرینات آماده سازی را برای این مسابقات آغاز کنیم.

علی پور: سطح مسابقات سنگنوردی چین پائین بود/ در المپیک هم شرکت می کنم
ملی پوش سنگنوردی کشورمان گفت: متاسفانه سطح مسابقات سنگنوردی آسیا در دویون پائین بود وگیره ها هم استاندارد نبود.رضا علی پور
رضا علی پور همچنین افزود: شرایط جوی محل برگزاری مسابقات سنگنوردی قهرمانی آسیا در چین گرم، شرجی و مرطوب بود این عامل در عملکرد ورزشکار تاثیر گذار است در این بین متاسفانه گیره ها هم غیر استاندارد بود.

وی تصریح کرد: میزبانی آسیایی ها هیچ گاه خوب نبوده البته در ایران این گونه نیست و فدراسیون کشورمان هر زمان که میزبان بوده سنگ تمام گذاشته است.

علی پور در ادامه گفت: اروپا مهد سنگنوردی دنیا است و مسابقاتی که درآنجا برگزار می شود قابل مقایسه با قاره کهن نیست در قاره سبز امکانات کافی و رقابت ها در سطح بالایی انجام می شود.

وی تاکید کرد: هم اکنون در ورزشگاه 15 هزار نفری قزوین تمرین می کنم در روزهای آتی مسابقات جهانی در پیش است و خود را برای این رقابتها آماده می کنم.

علی پور در پایان خاطر نشان کرد: سنگنوردی هم وارد المپیک شد و برترینهای این ورزش باید در نخستین دوره آن در سال 2020 در ژاپن خود را محک می زنند، می خواهم در این رقابتها زور آزمایی کنم.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.