نجات بانوی کوهنورد تهرانی در منطقه دارآباد تهران

 نجات بانوی کوهنورد تهرانی در منطقه دارآباد تهران

بانوی کوهنورد آماتور، پس از 9 ساعت عملیات جستجو و نجات در ارتفاعات منطقه دارآباد نجات یافت.

به گزارش خبرنگار  گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، بانوی کوهنورد آماتوری که از صبح  روز چهارشنبه مورخ 16تیرماه 1395 به تنهایی اقدام به کوهنوردی در ارتفاعات دارآباد تهران کرده بود، ولی پس از مدتی به علت ناآشنایی به مسیر و دور شدن از مسیر اصلی، راه خود را گم کرده و به دلیل ابتلای وی به بیماری دیابت، دچار مشکلات بسیاری شده بود که در پی آن از تیم های امدادی هلال احمر استان تهران درخواست کمک می کند.

پس از کسب خبر در ساعت 13، سریعا نزدیک ترین پایگاه امداد و نجات را که در ارتفاعات شیرپلا در شهرستان شمیرانات تهران استقرار دارند را به محل اعزام و عملیات جستجو را آغاز می نمایند.

امدادگران تخصصی هلال احمر شهرستان شمیرانات، همزمان با آغاز جستجو نسبت به مکان یابی فرد گم شده از طریق سیم کارت پیگیری نمودند که خوشبختانه پس از 9 ساعت عملیات جستجو، فرد گم شده پیدا و به پایگاه شیرپلا منتقل گردید.

در پایان این عملیات نیز پس از انجام اقدامات اولیه و درمان سرپایی برای بانوی کوهنورد آسیب دیده که دچار ضعف عمومی بدن شده بود، در ساعت 23 به مرکز درمانی جهت انجام اقدامات پیشرفته بیمارستانی منتقل گردید.

بدون آموزش دره نوردی نکنید

دره نوردی

حمید مساعدیان رئیس کمیته جستجو ونجات فدراسیون کوهنوردی وصعود های ورزشی در گفتگو با خبرنگار گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد:

دره نوردی یکی از ورزشهای کوهنوردی است که طرفداران خاص خود را در کشور دارد و رشته ای جذاب و البته تخصصی که باید با آموزش مناسب و همراهی با کاربلد ها به آن پرداخت.

وی تصریح کرد: متاسفانه برخی از افراد بدون داشتن آموزش کافی و پیشگیری اقدام به دره نوردی می کنند که این کار با خطراتی همراه است و طی دو هفته گذشته فوتی هم در این خصوص به ما گزارش شده است بر همین اساس فدراسیون از هیئت های استانها خواسته که به این مقوله بیشتر توجه شود.

مهدی حسنی

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.