آشنایی با شگفت انگیزترین جاده های جهان

 آشنایی با شگفت انگیزترین جاده های جهان

جاده‌ها در طول تاریخ نقش مهمی در زندگی انسان‌ها بازی کرده‌اند. از زمان روم باستان گرفته تا اکنون، همیشه یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های بشر این بوده که بتواند مسیر بین شهرهای خود را کوتاه‌تر و روزبه‌روز آن‌ها را به یکدیگر نزدیک کند. در ادامه با برخی از عجیب‌ترین و در عین حال زیباترین جاده‌های جهان که در سایت کجارو معرفی شده اند آشنا شوید.

جاده چپمن؛ آفریقای جنوبی

جاده چپمن

جاده چپمن

«چپمن» در نزدیکی شهر «کپ‌تاون» واقع شده و در طول ۹ کیلومتری خود از سواحل «هوت» و «نوردهوک» گذر می‌کند. از این جاده به عنوان یکی از زیباترین مسیرهای آفریقای جنوبی یاد می‌شود.

اتوبان کاراکورام؛ پاکستان

اتوبان کاراکورام

اتوبان کاراکورام

«کاراکورام» یکی از شگفت‌انگیزترین و شاهکارهای مهندسی در زمینه جاده‌سازی است. این اتوبان بین‌المللی که چین و پاکستان را به یکدیگر متصل می‌کند، از کوهستانی به همین نام و از گذرگاهی به نام «خون‌جراب» به طول ۵ کیلومتر عبور می‌کند.

آتلانتر؛ نروژ

آتلانتر؛ نروژ

آتلانتر؛ نروژ

جاده «آتلانتر» از چند مجمع‌الجزایر عبور کرده و همه آن‌ها را به شهر «اِید» متصل می‌کند. در طول ۸ کیلومتری این جاده، ۸ پل وجود دارد که هر کدامش شمایلی مانند یک مار عظیم‌الجثه دارند که راه خودشان را درون جزیره باز کرده‌اند.

پارک ملی لوس گلاریاس؛ آرژانتین

پارک ملی لوس گلاریاس

پارک ملی لوس گلاریاس

با قدم گذاشتن در این جاده، به سختی می‌توانید نگاه خود را معطوف رانندگی کنید. این پارک ملی زیبا تقریبا هر نوع جاذبه دیدنی را در خود دارد. از کوه‌های سرافراشته «پاتاگونیا» گرفته تا دشت‌های سرسبز و دره‌های عمیق، همگی باعث زیبایی بی‌حد و اندازه این مکان‌ شده‌اند. بی‌دلیل نیست که این منطقه یکی از میراث جهانی ثبت شده در یونسکو است.

جاده‌های توسکانی؛ ایتالیا

جاده‌های توسکانی؛ ایتالیا

جاده‌های توسکانی؛ ایتالیا

اگر به ایتالیا سفر کردید و از شهر توسکانی دیدن نکردید، مطمئن باشید که سفرتان کامل نشده است. از جاذبه‌های این شهر می‌توان به روستاهای سرسبز و البته جاده‌های پیچ در پیچ آن اشاره کرد. این جاده‌ها از بین درختان معروف زیتون و انگور این شهر گذر کرده و تصویر زیبایی در خاطره بازدیدکنندگانش ثبت می‌کند.

اتوبان استوارت؛ استرالیا

اتوبان استوارت؛ استرالیا

اتوبان استوارت؛ استرالیا

این جاده در استرالیا به نام جاده تنها معروف است. اتوبان استوارت در دل بیابانی بی‌آب و علف با شن‌های قرمزی است که تنها موجود زنده در حوالی آن، کانگوروهای استرالیایی هستند.

جاده کوهستانی تیان مان؛ چین

جاده کوهستانی تیان مان؛ چین

جاده کوهستانی تیان مان؛ چین

اگر با سفر کوهستانی و جاده پیچ در پیچ مشکل دارید، به هیچ عنوان نزدیک این مکان نشوید، اما اگر عاشق ماجراجویی و جستجوی کارهای هیجان‌انگیز هستید، پس سفر به این جاده ۱۱ کیلومتری خارق‌العاده را از دست ندهید.

دره آتش؛ نوادا

دره آتش؛ نوادا

دره آتش؛ نوادا

سفر به «دره آتش» همانند اسمش بسیار هیجان‌انگیز است، البته انتظار آب و هوای خوبی را در آن نداشته باشید. در ایام تابستان دمای این منطقه تا ۵۰ درجه سانتی گراد هم بالا می‌رود؛ اما عبور از این جهنم قرمز رنگ که در آن سنگ‌نگاره‌هایی از سرخ‌پوستان در ۳۰۰۰ سال پیش وجود دارد، خالی از لطف نیست. این جاده در ۹۰ کیلومتری شمال شرق لاس وگاس قرار دارد.

جاده ساحلی آمالفی؛ ایتالیا

جاده ساحلی آمالفی؛ ایتالیا

جاده ساحلی آمالفی؛ ایتالیا

یک جاده زیبای دیگر در کشور ایتالیا؛ با این تفاوت که در این منطقه به جای رد شدن از میان درختان زیتون، از کنار دریای مدیترانه گذر می‌کنید. مناظری که با عبور در این مسیر از شهرهای «آمالفی»، «پوسیتانو» و «راولو» می‌بینید با هیچ لذتی دیگری در دنیا قایل قیاس نیست.

سالار دیونی؛ بولیوی

سالار دیونی؛ بولیوی

سالار دیونی؛ بولیوی

سالار دیونی؛ بولیوی

خود را برای یک تجربه ناب آماده کنید. اگر به سمت جنوب‌غرب بولیوی بروید با منطقه‌ای بیابانی مواجه می‌شوید که جاده‌ای طبیعی از نمک درون آن قرار دارد. «سالار دیونی» به‌عنوان بزرگ‌ترین جاده طبیعی دنیا با مساحتی بالغ بر ۶۰۰۰ کیلومتر مربع است و تا جایی که چشم کار می‌کند، کریستال نمک دیده می‌شود. زیبایی اصلی این مکان زمانی دیده می‌شود که همزمان با باریدن باران به این مکان بیایید. با برخورد قطرات آب به این کریستال‌های نمک، زمین این منطقه مانند یک آینه بزرگ، تصویر آسمان را بازتاب می‌دهد و تبدیل به مکانی رویایی برای عکاس‌ها می‌شود.

جاده هایرپین؛ مونته‌نگرو

جاده هایرپین؛ مونته‌نگرو

جاده هایرپین؛ مونته‌نگرو

این جاده در مونته‌نگرو به دلیل احداث یک اتوبان جدید در نزدیکی آن تقریبا بلااستفاده شده است. به همین خاطر وارد شدن به آن حس عجیبی دارد و این تنهایی در یک جاده زیبای جنگلی، تجربه‌ای فوق‌العاده را برای شما رقم می‌زند.

جاده ۱۰ کیلومتری؛ فلوریدا

جاده ۱۰ کیلومتری؛ فلوریدا

جاده ۱۰ کیلومتری؛ فلوریدا

همان‌طور که از اسمش پیداست، این سازه ۱۰ کیلومتر طول دارد. ممکن است برای بقیه افراد دنیا این پل ترسناک به حساب بیاید، اما برای اهالی فلوریدا این غول بتنی مایه افتخار است. تصاویری که معمولا از آن دیده می‌شود، مربوط به پل نسبتا تازه تأسیسی است که در سال ۱۹۷۸ ساخته و در سال ۱۹۸۲ به بهره‌برداری رسید، اما پل اول که برادر بزرگ‌تر محسوب می‌شود، عمری بیش از صد سال دارد و هنوز هم با قدرت سر جای خود ایستاده است. از پل قدیمی معمولا رفت و آمدی نمی‌شود و فقط به‌عنوان یک جاذبه گردشگری از آن استفاده می‌شود.

ایروهازاکا؛ ژاپن

ایروهازاکا؛ ژاپن

ایروهازاکا؛ ژاپن

این جاده ۴۸ پیچ تند دارد و از این حیث به نوعی رکوردار است. زیبایی اصلی این جاده در فصل پاییز و با تغییر رنگ برگ‌های درختان این منطقه نمایان می‌شود.

جاده گولیان؛ چین

جاده گولیان؛ چین

جاده گولیان؛ چین جاده گولیان؛ چین

چه کسی اولین بار به فکر تراشیدن صخره‌ای به عظمت صخره «گولیان» افتاده است؟ کار هر کس که بوده، نتیجه فوق‌العاده‌ای در برداشته است. این جاده به اندازه‌ای برای گردشگران جذاب است که به تنهایی یکی از مکان‌های دیدنی استان «هنان» چین به شمار می‌رود.

جاده فریزر؛ استرالیا

جاده فریزر؛ استرالیا جاده فریزر؛ استرالیا

بزرگ‌ترین جاده شنی دنیا که در استرالیا واقع شده است به خودی خود دارای جذابیت‌های خاص خود است. این جاده ساحلی حدودا ۱۰۰ کیلومتر طول دارد. حتما این نکته را در نظر داشته باشید که برای عبور از این مسیر باید ماشین مناسب این کار را داشته باشید.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.