تندیس کوهنورد همدانی در میدان گنج‌نامه نصب شد

 تندیس کوهنورد همدانی در میدان گنج‌نامه نصب شد

نایب‌رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان‌همدان گفت: باهمت و تلاش هیئت کوهنوردی استان‌همدان تندیس کوهنورد کلاسیک همدان در میدان گنج‌نامه نصب شد.

محمود اجل کوهنورد همدانی

عباس چشمه قصابانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به نصب تندیس کوهنورد کلاسیک همدان در میدان گنج‌نامه اظهار داشت: تندیس کوهنورد همدانی زنده‌یاد «محمود اجل» از سوی هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان‌همدان و با همکاری معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان در میدان گنج‌نامه همدان نصب شد.

وی افزود: مرحوم اجل خدمات بسیاری در توسعه ورزش کوهنوردی استان‌همدان انجام داده بود.

نایب‌رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان‌همدان با اشاره به قدمت کوهنوردی همدان گفت: همدان از دیرباز با داشتن کوهنوردان مطرح از قطب‌های کوهنوردی کشور بوده به‌طوری‌که تاریخ کوهنوردی ایران با همدان آمیخته‌شده است.

چشمه قصابانی عنوان کرد: کوهنوردی را می‌توان ورزشی به بلندای تاریخ همدان دانست که به‌نوعی در فرهنگ خانواده‌های همدانی نهادینه‌شده است.

وی با اشاره به فعالیت کوهنوردان همدانی و علاقه مردم همدان به ورزش کوهنوردی بیان کرد: در یک روز تعطیل که هوا مناسب است بیش از ۱۰ هزار نفر از مردم همدان به کوهنوردی می‌پردازند.

نایب‌رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان‌همدان عنوان کرد: در حال حاضر به‌طور سازمان‌دهی شده تعداد ۹۰۰ نفر بیمه‌شده ورزشی در رشته کوهنوردی و سنگ‌نوردی در همدان فعال هستند.

مهدی حسنی

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.