مرگ سه کوهنورد البرزی در کولاک

 مرگ سه کوهنورد البرزی در کولاک

پنج کوهنورد البرزی که روز پنج شنبه ۱۱ آذرماه در حال کوهپیمایی در مسیر انگوران به سمت آزاد بر در جاده کرج – کندوان در ارتفاعات البرز میانی بودند که گرفتار کولاک وبرف میشوند. یکی از کوهنوردان نجات یافته در گفتگو با خبرنگار صدا وسیما گفت: ابتدا یکی از کوهنوردان دچار بیماری وسرمازدگی شده و گروه کوهنوردی مجبور به توقف واتراق شبانه در منطقه شدند اما وی جان خود را از دست میدهد.

مرگ سه کوهنورد البرزی در کولاک

حسینی افزود: صبح روز جمعه چهار کوهنورد علیرغم کولاک شدید به راه خود ادامه دادند اما درادامه مسیر یکدیگر را گم کردند. عصر روز شنبه دو نفر از این کوهنوردان پس از ۳ روز سرگردانی موفق به یافتن مسیر شدند وخود را به پاسگاه انتظامی آسارا رساندند.

سروان صادقی رئیس پاسگاه انتظامی آسارا گفت: با اطلاع از مفقود شدن دو کوهنورد دیگر و با هماهنگی نیروهای جمعیت هلال احمر با توجه به تاریکی هوا صبح امروز عملیات جستجو آغاز شد و متاسفانه جسد دو کوهنورد دیگر در فاصله دویست متر از هم پیدا شد که بر اثر سرما وسقوط از ارتفاع جان باخته بودند.

وی گفت جسد کوهنور اول نیز به پیدا شده است. وی اعلام کرد این کوهنوردان پنج پسرعمو بودند که سه نفر از آنها به نامهای سید محمد/سید رحیم وسید محرم علی حسینی میرنورالهی فوت کردند

مهدی حسنی

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.