هواشناسی مازندران هشدار داد، کوهنوردان سقوط بهمن را جدی بگیرند

 هواشناسی مازندران هشدار داد، کوهنوردان سقوط بهمن را جدی بگیرند

هواشناسی مازندران در اطلاعیه ای نسبت به ذوب شدن برف ها ، جاری شدن گل و لای در مسیر راههای کوهستانی و سقوط بهمن در این مناطق هشدار داد .

سقوط بهمن
معاون اداره کل هواشناسی مازندران روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : با توجه به شکل گیری جریانات جنوبی ، افزایش دما و وزش بادهای گرم در دامنه ارتفاعات و مناطق مازندران ، احتمال سقوط بهمن در این مناطق دور از انتظار نیست .
احمد اسدی از کوهنوردان خواست حدالامکان از انجام کوهنوردی و صعود بپرهیزند و ادامه داد : در غیر اینصوت با تجهیزات و امکانات کامل و رعایت نکات ایمنی به این کار دست بزنند .
وی ادامه داد : بعد از بارش برف هفته گذشته ، دمای هوا هر روز ۲تا سه درجه افزایش می یابد که این افزایش دما تا روز چهارشنبه این هفته ادامه خواهد داشت .
معاون هواشناسی مازندران اضافه کرد : ۲روز آخر این هفته نوسانات و تغییرات آب و هوایی بیشتری را در استان شاهد خواهیم بود که ابرناکی و بارش باران را به همراه خواهد داشت .
وی افزود : پیش بینی ها هواشناسی نشان می دهد که تغییرات آب و هوایی که منجر به سردی زیاد شود در استان نخواهیم داشت .
***آلاشت رتبه دار بارش برف
اسدی با اشاره به بارش برف هفته گذشته در استان مازندران ، ادامه داد : بیشترین میانگین برف تجمعی در آلاشت سوادکوه گزارش شد .
وی میزان بارش برف در این منطقه را ۱۵۳ سانتی متر اعلام کرد .
دمای هوای شهر ساری مرکز مازندران امروز یکشنبه در گرم ترین زمان به ۱۲ درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد ولی در ساعات شب و سردترین زمان به منفی یک درجه زیر صفر خواهد رسید .

مهدی حسنی

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.