سفیرمالزی برای پیگیری مفقودی هموطنانش در پای بام ایران حضور یافت

 سفیرمالزی برای پیگیری مفقودی هموطنانش در پای بام ایران حضور یافت

مجتبی اکبری جمعه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در آمل افزود : ‘ راجا نوشیروان زین العابدین ‘ سفیرمالزی درایران به همراه خانواده های کوهنوردان مفقود شده و نماینده سازمان امداد و نجات کشور در محل فدراسیون کوهنوردی در پلور لاریجان حضور یافت.

کوهنوردان مفقود شده مالزیاییوی گفت: در حضور سفیرمالزی وخانواده دوکوهنورد مفقود شده مالزیایی، گزارشی ازموقعیت جغرافیایی منطقه لاریجان و ارتفاعات قله دماوند و نیز مرحله نخست جست و جو برای پیداکردن این دو کوهنورد داده شد.
۱۲ کوهنورد مالزیائی یکشنبه اول آذر به قصد فتح قله دماوند حرکت و تا ارتفاع پنج هزار و ۲۰۰ متری صعود کردند که از این تعداد ۱۰ کوهنورد بازگشتند اما ۲ تن دیگر قصد داشتند به ارتفاع پنج هزار و ۶۷۵ متری برسند و به راهشان ادامه دادند.
این ۲ کوهنورد که باید روز دوشنبه باز می گشتند، مفقود شدند و تاکنون با وجود تلاش های صورت گرفته هیچ خبری از آنان نشده است.
تاکنون ۲ تیم امداد و نجات کوهستان به منطقه اعزام شدند، اما به دلیل سرمای بیش از حد و بارش برف موفق به یافتن کوهنوردان مفقودی نشده اند. برای دومین بار تیم تخصصی شش نفره ای برای جست و جو به منطقه اعزام شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت: با مساعدتر شدن شرایط جوی منطقه و قله دماوند، با درخواست بالگرد از سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، دومین مرحله عملیات برای پیدا کردن دو کوهنورد مفقود شده مالزیایی توسط تیم تخصصی امداد کوهستان آمل آغاز شد.
اکبری افزود: این تیم با بالگرد امداد و نجات و گشت زنی هوایی در دور تا دور قله دماوند و عکس برداری هوایی، در بالای یال ‘ ملاخوران ‘ فرود آمده و پس از شب مانی، از صبح فردا شنبه اقدام به جست و جو می کند.

مهدی حسنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.