پناهگاه پرآو به سیستم روشنایی خورشیدی مجهز شد

 پناهگاه پرآو به سیستم روشنایی خورشیدی مجهز شد

مسئول کارگروه پناهگاه سازی هیئت کوهنوردی استان کرمانشاه با اشاره به تخریب سیستم روشنایی پناهگاه پرآو در سالهای گذشته، اظهار داشت: با فعالیت های پیگیرانه کارگروه پناهگاه سازی(حفظ ونگهداری) هیئت کوهنوردی استان کرمانشاه و همکاری و مساعدت های بسیار کارساز شرکت برق منطقه ای غرب، پس از بیست ساعت تلاش و کوشش خستگی ناپذیر توسط مهندسین این شرکت، پناهگاه پراو به سیستم روشنایی خوشیدی مجهز شد.

پناهگاه پرآوحسین جامه شورانی افزود: این مجموعه از ماه‌ها پیش جهت تهیه وسایل و فراهم کردن مقدمات کار پیگیری های مستمر و عاشقانه ای را در این زمینه انجام دادند. به ویژه موضوع انتقال دو عدد باطری و سایر مصالح سنگین به محل پناهگاه (در ارتفاع۳۱۵۰ متری) به عهده ی این گروه بوده است.

این پیشکسوت کوهنوردی ادامه داد: کلیه ی اتاق ها و راهرو پناهگاه پرآو به اضافه ی سردرب ورودی پناهگاه – که روشنایی آن نقش مهمی در شب برای پیدا کردن پناهگاه توسط کوهنوردان ایفا می‌کند- به سیستم روشنایی خورشیدی مجهز شدند و بدین ترتیب با دستان مهندسین شرکت برق منطقه ای غرب و هیئت کوهنوردی استان کرمانشاه نور بر تاریکی در پناهگاه پرآو غلبه نمود.

وی تصریح کرد: پناهگاه پرآو علاوه بر اینکه در طول سال میزبان خیل عظیمی از کوهنوردان استان کرمانشاه است، سایر کوهنوردان اقصی نقاط کشورمان و همچنین بعضاً غارنوردان دنیا نیز برای پیمایش غارپراو (که به اورست غارهای جهان معروف است) مورد استفاده قرار می گیرد.

مهدی حسنی

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.