عظیم قیچی ساز، تاکنون حمایتی از وزارت ورزش ندیده‌ایم

 عظیم قیچی ساز، تاکنون حمایتی از وزارت ورزش ندیده‌ایم

کوهنورد افتخار آفرین ایرانی با بیان اینکه نهادهای مسئول می توانند در کسب افتخارات برای ایران سهیم باشند، گفت: کوهنوردی امروز نیازمند پشتیبانی و حمایت‌های دولتی مسئولان است.

عظیم قیچی‌ساز در گفت‌وگو با خبرنگار مهر ضمن بیان اینکه رشته کوهنوردی کشور طی سال‌های اخیر با رشد قابل‌توجهی روبرو بوده است، گفت: صعود به قله‌های مرتفع دنیا و دستیابی به ارتفاع هشت هزار متری که در سطح جهان مطرح است از افتخاراتی ناشی می‌شود که کوهنوردان ایرانی طی سال‌های اخیر با کسب تجربه به آن دست‌یافته‌اند.

عظیم قیچی ساز

وی با تأکید بر اینکه بی‌شک جایگاه ورزش کوهنوردی نسبت به سال‌های گذشته قابل قیاس نیست، افزود: امروز با توجه به رشد تکنولوژی و استفاده از ابزارهای مناسب درراه همگام با ورزشکاران شاهد صعودهای بیشتر ایرانیان به قلل مرتفع در دنیا هستیم.

وزارت ورزش از کوهنوردان حمایتی نکرده است
این فاتح اورست همچنین ابراز داشت: رویکرد وزارت ورزش درزمینهٔ حمایت از کوهنوردان تعریف چندان مطلوبی ندارد ولی فدراسیون کوهنوردی با فعالیت‌ها و پیگیری‌های خود توانست با جذب پشتیبان مالی ورزشکاران را با اعزام به مسابقات جهانی در حد توان حمایت کند.

قیچی ساز همچنین وجود تحریم‌ها و عوامل اقتصادی بی‌تأثیر در این رشته ورزش ندانست و تصریح کرد: عوامل اقتصادی، گران شدن ارز و افزایش هزینه‌ها روند پیشرفت این رشته ورزشی را با کندی روبرو کرد ولی با توجه به علاقه و پشتکار، کوهنوردان بار این هزینه‌های سنگین را بر دوش خریدند و با صعودهای خود افتخارات بی‌نظیری را برای ایران عزیز کسب کردند.

وی بابیان اینکه رشته سنگ‌ نوردی به‌زودی به‌عنوان یکی از رشته‌های المپیک پا به عرصه جهانی خواهد گذاشت، افزود: صعودهای بین‌المللی، صعودهای هیمالیا و صعودهای ورزشی و همچنین سنگ‌نوردی ایران توانست افتخارات جهانی خوبی را در رشته سرعت و سنگ‌ نوردی کسب کند و مسلماً وجود حامیان مالی در این راه می‌تواند اشتیاق، انگیزه و روحیه ورزشکار را دراین‌بین ارتقاء دهد.

مهدی حسنی

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.