مراسم ازدواج بر فراز قله دماوند

 مراسم ازدواج بر فراز قله دماوند

عباس سرباز کوهنورد درباره آشنایی اش با همسرش گفت: ما اهل رفسنجان هستیم و پنج سال در تیم کوهنوردی هیئت رفسنجان هم تیمی بودیم. حدود دو ماه پیش ازدواج کردیم. از ابتدا قرار بود با توجه به برنامه ریزی هیئت رفسنجان مراسم خود در کوه های کرمان برگزار کنیم اما بعد از آن که قرار شد دماوند را فتح کنیم فکر کردیم بهتر است جشن خود را آن جا برپا کنیم.

مراسم ازدواج بر فراز قله دماوند

وی اضافه کرد از آن جا که هر کوهنورد باید بار کمی با خود حمل کند تمامی اجزای سفره عقد را در ابعاد کوچک و با مواد سبک تر آماده کردیم و با خود به قله بردیم. هم تیم های خودمان، یک گروه خارجی و چند تیم از استان های دیگر در مراسم نمادین ما حضور داشتند. تنها کسانی توانستند در مراسم ما شرکت کنند که کوهنوردی می کردند به خاطر همین موضوع خانواده هایمان حضور نداشتند البته قبل از این با حضور آن ها جشنی گرفته بودیم.

سرباز ادامه داد از مهمان ها هدایای ارزشمندی دریافت کردیم. هم چنین با شیرینی های کوچک مانند نقل از مهمانان پذیرایی شد. بعد از این که دوستانم شنیدند من بر روی قله دماوند ازدواج کردم دائما می پرسند چگونه همسرت را بالای قله بردی? آن ها از این موضوع که همسرم نیز کوهنورد است اطلاعی ندارند.

مهدی حسنی

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.