نجات کوهنورد خاشی در ارتفاعات تفتان

 نجات کوهنورد خاشی در ارتفاعات تفتان

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان خاش گفت: امداد گران هلال احمر یک کوهنورد خاشی را که هنگام صعود به ارتفاعات تفتان زخمی شده و بدلیل ناآشنایی با منطقه راه را گم کرده بود پس از ۵ ساعت عملیات، نجات دادند.

نجات کوهنورد خاشی در ارتفاعات تفتان به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان؛ حسین زهی با بیان اینکه در تماسی با مرکز کنترل عملیات (EOC) شهرستان خاش اعلام شد که این حادثه اتفاق افتاده است، تصریح کرد: فوراً یک تیم هشت نفره امداد کوهستان، جاده و پشتیبانی جمعیت هلال احمر این شهرستان به همراه یک دستگاه آمبولانس به محل مورد نظر عزیمت و عملیات جستجو و امداد را آغاز کردند.
وی از کلیه کوهنوردانی که قصد کوهنوردی به ارتفاعات حاشیه شهرستان خاش را دارند خواست که نخست تجهیزات ایمنی کوهنوردی را به همراه داشته باشند و سپس با خود شخصی را بعنوان راهنمای کوهنوردی که به منطقه آشنایی دارد به همراه داشته باشند.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان خاش با بیان اینکه در ایام تابستان زمینه برای صعود به تفتان و نیز بهره گیری از جاذبه های دیدنی بام شرق ایران فراهم است، ادامه داد: ارتفاعات تفتان در شهرستان خاش به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری شرق کشور در تمامی فصول سال پذیرای گردشگران و کوهنوردان بسیاری است.

مهدی حسنی

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.