اهتزاز پرچم هلال احمر بر قله دماوند

 اهتزاز پرچم هلال احمر بر قله دماوند

به گزارش سخنگوی جمعیت هلال احمر مازندران، «فاطمه نوری» عضو جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان سوادکوه به همراه پدر و اعضای تیم امداد کوهستان هلال احمر این شهرستان بمناسبت هفته دولت به قله ۵۶۷۱ متری دماوند صعود نمودند.

اهتزاز پرچم هلال احمر بر قله دماوندجعفری با بیان اینکه این صعود به مدت سه روز به طول انجامید افزود: تیم امداد و نجات کوهستان شهرستان سوادکوه مسئولیت پشتیبانی و حفاظت تیمهای صعودکننده از مسیر شمالی قله دماوند را برعهده داشت.

وی گفت: فاطمه نوری سوادکوهی متولد ۱۳۷۹ کوهنوردی را از سن شش سالگی از کوه های چرات شروع کرد .

به گفته وی نخستین صعودش در سن هشت سالگی به قله ۳۲۵۰ متری سوات در چرات بود در سن نه سالگی قله الوند همدان را صعود کرد و در ادامه شروع به فراگیری کارهای فنی نمود که می توان به پیمایش غار زنگیان، صعود و فرود به غارهای اسپهبد خورشید، کیجاکرجال، طاق فرامرز و غیره اشاره کرد. با توجه به مشورتهای بعمل آمده با چند تن از مربیان و دکتر هلالی، موفق شد که اولین نوجوانی باشد که دماوند را درسن یازده سالگی صعود کند ودر سن سیزده سالگی موفق شد قله آراگاتس در کشور ارمنستان را صعود کند و بعد از تلاش های متعدد بروی گرده های خرونرو و قدمگاه و سوات، تابستان امسال توانست بعنوان اولین نوجوان ایرانی از مسیر گرده آلمانها قله سرسخت علم کوه را صعود کند.

مهدی حسنی

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.